• DZIEŃ CHŁOPAKA

• 30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Tego dnia chłopcy, jak i dziewczęta przyszli ozdobieni w krawaty i muchy. Dziewczyny przygotowały dla swoich klasowych chłopaków niespodzianki. Wszyscy byli zadowoleni.

• POWITANIE JESIENI

• Dnia 23 września uczniowie powitali Jesień malując plakaty, które ukazują jak piękną i kolorową porą roku jest jesień. Uczeń kl. IV Filip Musiał napisał również przepiękny wiersz o tematyce jesiennej.

Gdy zawieje mocniej wiatr

Po parku biega siostra, brat.

Pełen koszyk kasztanów ma

Bo kolorowa jesień pełno darów da.

Sady się rumienieją,

czerwone jabłuszka, złote gruszeczki

śliweczki pomiędzy zielenią.

Gdy pada deszcz jesienią,

biegniemy do lasu z koszykiem,

by napełnić go po brzegi borowikiem.

W parku wśród drzew łysiejących

unoszą się liście w kolorach

żółtych, czerwonych, srebrnych, barwiących.

Jesień to pora wesoła,

roześmiana

gwarna jak szkoła.

Żegnamy ptaki za siódme lasy

czekamy na lepsze czasy.

F. Musiał kl. IV

• ŻYCIE W MIKROSKOPIE

• Klasy 5 poznały budowę mikroskopu i uczyły się umiejętnie z niego korzystać. Uczniowie nie siedzieli w ławkach, wręcz spacerowali od stanowiska do stanowiska porównując kolejne preparaty. Była możliwość wymiany doświadczenia, pomysłu i zainspirowania się pracami kolegów. Efekty pracy znalazły się w zeszytach w postaci rysunków. Zajęcia do cichych nie należały..., ale do efektywnych na pewno. Taki rodzaj zajęć budzi wiele kreatywności i fascynacji.

• BIOLOGIA W KLASIE 8

• Klasa 8 realizuje na biologii dział-genetyka. Uczniowie, aby bardziej zagłębić się w temat i go efektywniej zrozumieć wykonali na zajeciach modele DNA. Zapraszam do galerii zdjęć.

• OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• 20 września nasze przedszkolaki miały uroczystość z okazji swojego święta. Panie wprowadziły dzieci w tematykę zajęć,  po czym dzieci z zaciekawieniem oglądały krótki film edukacyjny o przedszkolu. Następnie odbyły się konkursy z nagrodami, zagadki dla bystrzaków, tańce oraz słodki poczęstunek. Na koniec każdy otrzymał od Pani Lucynki oraz Lidzi odznakę Wesołego Przedszkolaka.😊