• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Priorytetowym celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Programu nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe o wartości 60 000 złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych uczniów. Zakupiony sprzęt pozwoli uczniom rozwijać zainteresowania nie tylko na obowiązkowych zajęciach edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania talentów i umiejętności.

Już wkrótce Uczniowie będą mogli korzystać z wysokiej jakości drukarki 3D oraz kompatybilnego z drukarką laptopa z możliwością obróbki materiałów graficznych i video, zestawów konstrukcyjnych z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami m.in. do nauki podstaw programowania i elementów robotyki, stacji lutowniczych. Zostaliśmy także doposażeni w profesjonalny sprzęt do nagrywania obrazu i dźwięku – w tym przenośną kamerę cyfrową z aparatem, statyw, mikroport z akcesoriami, mikrofony kierunkowe, gimbal, jak również akcesoria konieczne do realizacji nagrań.

W związku z przystąpieniem do projektu Laboratoria Przyszłości i zakupem sprzętu, w dniu 09.03.2022 odbyło się spotkanie informacyjno-prezentacyjne z przedstawicielem Firmy, która dostarczyła zakupiony sprzęt.

W ramach Projektu zostały zaplanowane jeszcze dwa szczegółowe szkolenia związane z obsługą i możliwościami sprzętu oraz sposobami jego wykorzystania w ramach procesu dydaktycznego. Odbędą się one w późniejszym terminie.